האיגוד העולמי של יוצאי ווהלין בישראל

World Association Of Wolynian Jews in Israel

אגרת יו״ר האיגוד ינואר 2024

ראש עמוד מכתבים

‏יום ראשון 31 דצמבר 2023

 

שורדות, שורדים, בני משפחה, חברים יקרים,
ביום 7 באוקטובר 2023 נפל דבר בארצנו.
אחרי 81 שנים מאז השמדת קהילות ווהלין ורצח בני משפחותינו היקרים,
חיים מלאים נגדעו באחת, נעלמו ונהרסו גם על אדמתנו, אדמת ארץ ישראל הקדושה, היקרה שלנו, ארץ אותה הקמנו בדם יזע ודמעות. וזאת רק בגלל היותנו יהודים.

המסע המטורף של האידיאולוגיה הנאצית נמשך גם היום ע"י החמאס ושלוחי אירן. על יישובי העוטף הושתה שואה נוראה שהזכירה את שואת יהודי אירופה.
81 שנים אחרי והאידיאולוגיה המטורפת להשמיד את העם היהודי, עדיין אנו חווים אנטישמיות מהעולם ועמים עדיין מחזיקים ברעיון להשמיד את העם היהודי ואת מדינת ישראל.
הצלחנו לעבור את התקופה הקשה של מחלת הקורונה, התאוששנו וניסינו לחזור לפעילות מלאה. ביד ושם החלו לתכנן את עתיד בית הספר להוראת השואה בהיכל, טווינו תוכנית לשלב את הדור הצעיר בפעילות, להקים אתרי אינטרנט לקהילות, שינינו את יעוד הכספים של קרנות כדי לתת מענקים להקמת אתרים וכתיבת תכנים חדשים לאתרי הקהילות. לדאבון ליבנו הכול נעצר אחרי ה-7 באוקטובר.
האזכרות לקהילות שעדיין עורכות את אזכרותיהן באופן עצמאי ומועדן היה אחרי שמחת תורה, לא התקיימו. ההיכל נסגר שוב והושבת מפעילות.
בימים האחרונים, אט אט, החלו לשוב לעבודה וזהבה חזרה לתפקד במשרד.
אנחנו, חברי ההנהלה מייחלים לסיום המלחמה בהקדם ולשובם בריאים ושלמים של החטופים למשפחותיהם ולשובם של כל חיילנו הביתה. אנו מתפללים לשקט בגבולות ולחזרה לשגרת החיים והעשייה שנעצרה.
אני תקווה שניפגש בקרוב, שנשוב לפעילות ולהגשמת תוכניותינו.
עלינו מוטלת החובה הקדושה לזכור ולא לשכוח, לנצור את זכר הקורבנות הקדושים ולהנחיל את ערך הזיכרון ומורשת שואת עמנו לדורות הבאים לעולמי עד.
מאחל לכולנו בריאות, שקט וביטחון בגבולות.
שנחזיק מעמד! עם איתן אנחנו!

שאו ברכה
יאיר אפל יו"ר

היכל ווהלין-רח׳ כורוזין 10 גבעתיים 53583 טל. 03-571621 פקס. 03-7321605 באינטרנט www.wolyn.org.il

HAYCHAL WOLYN  KORAZIN ST' 10 GIVATAYIM Tel. 972-3-5717621 Fax. 972-3-7321605